fbpx

mgr Aleksandra Gąbka

dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Wyznaję zasadę, że wyznaczanie granicy między ciałem a umysłem jest niemożliwe. To co dzieje się w jednym – znajduje odbicie w drugim.

Charakteryzuje mnie doświadczenie w pracy z pacjentem, który wymaga wsparcia prawdziwego specjalisty. Posiadam dwie specjalizacje z zakresu dietetyki klinicznej oraz psychodietetyki. Na co dzień pracuję w Uniwersyteckiej Przychodni Specjalistycznej przy Poradni Chorób Metabolicznych w USK im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu oraz prowadzę praktykę prywatną. Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Praktykę zawodową doskonaliłam także podczas stażu zagranicznego na Uniwersytecie św. Pawła w Madrycie. Nieustannie aktualizuję swoją wiedzę i poszerzam horyzonty bazując także na współczesnych badaniach klinicznych prowadzonych w Polsce i za granicą. Posiadam kwalifikacje, które pozwalają na ustalenie skutecznej dietoterapii w prewencji oraz przebiegu chorób przewlekłych, autoimmunologicznych oraz metabolicznych. Systematycznie poszerzam zakres swojej wiedzy na szkoleniach, kursach i konferencjach. Śledzę doniesienia oraz studium przypadku na Functional Medicine University. Obecnie rozwijam także metodykę pracy w zakresie psychodietetyki. Prowadzę poradnię oraz program Dietetyka dla Smyka, którego jestem autorką. Zajmuje się edukacją żywieniową dzieci i dorosłych. Współpraca ze mną ma charakter holistyczny.

Teorię zdrowego odżywiania zna większość moich pacjentów, ale wdrożenie tych umiejętności w życie często wymaga wsparcia specjalisty, które potrafię Tobie zapewnić.

Wychodzę z założenia, że zachowanie zdrowej psychiki i dobrego samopoczucia jest niemożliwe bez dobrze odżywionego ciała i na odwrót. Oba te elementy stanowią jeden układ. Świadome odżywianie to element równowagi życia i tę właśnie sztukę przekazuję moim pacjentom.

EDUKACJA

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

magister, dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

licencjat, dietetyk kliniczny

Universidad CEU San Pablo Madrid

staż, badania kliniczne w zakresie onkologii

 • Dietetyka Kliniczna

  Dietetyka kliniczna to odpowiedź na wiele schorzeń, których terapia tradycyjnymi metodami farmakologicznymi nie przynosi zadawalających efektów. Indywidualnie dobrane kompozycje składników odżywczych mogą działać nie tylko prewencyjnie ale także – leczyć.

 • Psychodietetyka

  Wiedza psychologiczna pozwala mi na skuteczne wsparcie modyfikacji nawyków pacjentów.Podczas spotkań skupiamy się na zrozumieniu mechanizmu ich powstawania i radzeniu sobie w sferze zmian.

  W gabinecie wykorzystuje skuteczne narzędzia i ćwiczenia motywacyjne pozwalające osiągnąć zamierzony cel. Aspekt psychologiczny jest szczególnie ważny w przypadku prowadzenia diet redukcyjnych, terapii anoreksji i bulimii.

 • Holistyka

  We współpracy z pacjentem staramy się uporządkować pracę wszystkich układów organizmu człowieka, łączymy wszystkie elementy. Poprzez poprawę procesów trawienia i układu pokarmowego pozytywnie wspieramy także gospodarkę hormonalną, układ nerwowy, system immunologiczny prowadząc terapię całościowo wraz ze wsparciem aspektów psychologicznych.