fbpx

TELEFONICZNA LUB ONLINE

Konsultacja zdalna

Konsultacja w praktyce

ETAP 1

Wybierz dogodny dla Ciebie rodzaj kontaktu poprzez rozmowę video lub telefon.

ETAP 2

Zdecyduj, który wariant Cię interesuje spośród:

 • konsultacji wstępnej,
 • konsultacji kontrolnej
 • konsultacji wstępnej wraz z planem żywieniowym
 • konsultacji kontrolnej z nowym planem żywieniowym.

ETAP 3

Wybierz dogodny dla siebie termin, zarezerwuj i opłać wizytę.

ETAP 4

Otrzymasz mail z potwierdzeniem terminu wizyty oraz kilka wskazówek odnośnie odpowiedniego przygotowania. W celu jak najlepszego wykorzystania czasu konsultacji poproszę Cię o wysłanie przed wizytą aktualnych wyników badań jeśli je posiadasz oraz o wypełnienie dzienniczka żywieniowego.

ETAP 5

Po potwierdzeniu wizyty skontaktuję się z Tobą wybraną drogą kontaktu o wyznaczonej godzinie zarezerwowanej konsultacji. Podczas pierwszego spotkania przeprowadzę dokładny wywiad zdrowotny oraz żywieniowy. Jest to dla mnie czas przeznaczony na jak najlepsze poznanie pacjenta, Twoich potrzeb, trosk, możliwości i założeń. Na pierwszej konsultacji ustalimy jaki przebieg dalszej współpracy będzie najbardziej optymalny dla Ciebie. W trakcie rozmowy przeanalizujemy także wyniki Twoich badań. Po zakończonej konsultacji otrzymasz ode mnie zalecenia wstępne w formie PDF na Twój adres e-mail.

Jeśli wybrałeś wariant konsultacji wraz z jadłospisem, pamiętaj, że otrzymasz go w ciągu 7 dni roboczych od konsultacji. W przypadku konsultacji kontrolnej, czas oczekiwania na nowy plan żywieniowy to także 7 dni roboczych.

Jeśli zdecydowałeś się jedynie na konsultację wstępną, dalszy przebieg współpracy i możliwość wykupienia diety omówimy podczas rozmowy.

Do czasu otrzymania planu żywieniowego, opierasz się na zaleceniach wizyty wstępnej.

ETAP 6

Otrzymany plan żywieniowy wdrażasz w życie. Prowadzisz dietę krok po kroku. Gdy pojawią się wątpliwości, śmiało możesz skontaktować się ze mną drogą mailową. Odpowiem na Twoje pytania i pomogę we wdrożeniu zmian.
Kolejne etapy współpracy zależą od ustaleń podczas konsultacji wstępnej. Każdy pacjent to indywidualny przypadek, który wymaga różnego podejścia. Przeciętnie po konsultacji wstępnej i wdrożeniu planu, kolejna wizyta kontrolna odbywa się po 3-4 tygodniach.

Z każdym spotkaniem pacjent zwiększa swoją świadomość na temat zdrowego odżywiania i usamodzielnia się, ciesząc się uzyskanymi efektami.

Nie, możesz konsultować się telefonicznie lub z użyciem video.

Jeśli preferujesz to drugie – przed konsultacją upewnij się, że dysponujesz dobrym połączeniem internetowym, mikrofonem i sprawnymi głośnikami. W przypadku konsultacji wideo preferowany rodzaj urządzenia to komputer. Połączenie wideo ma na celu pomóc określić sylwetkę pacjenta. Kamera w telefonie zwykle obejmuje jedynie portret rozmówcy.

Pełną instrukcję przygotowania do konsultacji zdalnej otrzymasz na adres mailowy po uregulowaniu płatności. Przed konsultacją należy przesłać:

 • uzupełniony dzienniczek żywieniowy (jeśli prowadzisz)
 • badania laboratoryjne krwi (jeśli były wykonywane na przestrzeni ostatniego roku)

Jeśli wizyta została opłacona, ale jednak nie będziesz dostępny w wyznaczonym terminie, poinformuj mnie o tym mailowo. Termin możemy przesunąć pod warunkiem informacji od Ciebie, która pojawi się najpóźniej 24h przed wizytą.

Jeśli wyrazisz chęć uczestnictwa w wizytach stacjonarnych, oczywiście taka możliwość istnieje. Poniżej znajdziesz informacje gdzie możesz umówić się na wizytę stacjonarną.

Pierwsza konsultacja  (60 min.) – 100 zł  
Zdecyduj się na tę opcje jeśli:
– jest to Twoja pierwsza konsultacja
– jeśli planujesz zakup diety indywidualnej

Konsultacja kontrolna ( 30 min.) – 60 zł 
Zdecyduj się na tę opcję jeśli:
– potrzebujesz skonsultować dzienniczek żywieniowy po pierwszej
konsultacji
– minął okres zastosowania diety indywidualnej i nadszedł czas omówienia efektów, spostrzeżeń, Twoich osiągnięć
– chcesz ustalić dalszy plan działania po pierwszej konsultacji
– chcesz  omówić efekty po wdrożeniu zaleceń z pierwszej konsultacji
– rozważasz zakup kolejnej diety indywidualnej
– masz wątpliwości lub jakiekolwiek pytania, ale odbyłeś w przeszłości pierwszą konsultację wstępną ( w ten sposób będę mogła jak najbardziej indywidualnie odnieść się do Twojej osoby. Dzięki zebranemu wywiadowi podczas pierwszej konsultacji. Dlatego jest ona niezbędna dla rozpoczęcia całej współpracy indywidualnej).

STACJONARNIE

Wizyta w Gabinecie

Zapraszam Cię do mojego gabinetu w trzech miejscach we Wrocławiu. Wybierz najbardziej dogodną dla Ciebie lokalizację naszego spotkania, a następnie umów wizytę! Będzie mi niezmiernie miło poznać Cię osobiście i wspólnie zadbać o Twoje zdrowie.

Przebieg współpracy ustalamy w gabinecie na pierwszej wizycie w zależności od dolegliwości oraz Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości.

Wizyty w gabinecie obejmują:

 • konsultacje
 • analizę składu ciała (jedynie gabinety prywatne)
 • analizę wyników badań
 • zalecenia żywieniowe
 • edukację żywieniową
 • indywidualne plany żywieniowe oraz suplementacyjne

CENTRUM MEDYCZNE

Magnolia

Małachowskiego 2, Wrocław
Legnicka 58, Wrocław

cm_logo

PRZEBIEG I PRZYGOTOWANIE

Konsultacja stacjonarna w praktyce

dzienniczek żywieniowy – przed spotkaniem postaraj się zapisywać na bieżąco wszystko to co jesz i pijesz. Zanotuj również godziny przyjęcia pokarmu. Obserwuj swoje samopoczucie i zapisuj spostrzeżenia. Wypełnij co najmniej 3 dni. Dobrze, gdy uwzględnisz w zapiskach zarówno dni tygodnia jak i weekend, ponieważ często przyzwyczajenia żywieniowe różnią się od siebie w tych dniach.

badania laboratoryjne – najlepiej gdy przed wizytą odszukasz swoje badania krwi lub badania diagnostyczne (gastroskopia, USG, kolonoskopia), które były wykonywane w przeciągu ostatniego roku.

Jeśli natomiast nie wykonywałeś badań w ostatnim czasie – przed pierwszą konsultacją warto zbadać krew. Badania, które warto wykonać na początek to: podstawowa morfologia krwi z rozmazem, glukoza na czczo, próby wątrobowe (alt, ast), lipidogram pełny (cholesterol całkowity, HDL, LDL oraz trójglicerydy).

Warto oznaczyć także TSH i elektrolity oraz stężenie metabolitu witaminy D w postaci 25(OH)D3. Pamiętaj jednak, że przed badaniem witaminy D, jeśli przyjmujesz suplementy, należy odstawić je na okres kilku dni przed badaniem.

Jeśli borykasz się z problemami utraty masy ciała od dawna- rozszerz badania o stężenie insuliny na czczo. Rozszerz panel tarczycowy i oprócz TSH zbadaj także wolne hormony (fT3, fT4 oraz przeciwciała anty TPO, anty TG).

Pamiętaj, że każdy raz w roku powinien wykonywać badania kontrolne!

komfortowy ubiór – podczas konsultacji wykonamy pomiar masy ciała wraz z analizą składu ciała. Na wagę stajemy boso. Warto więc ubrać łatwo ściągane buty czy skarpetki zamiast np. rajstop. Pomiar pozwoli nam określić jaka jest zawartość tkanki tłuszczowej w Twoim ciele. Będziemy monitorować Twoje postępy na kolejnych wizytach.

skierowanie od lekarza – (tylko w przypadku wizyt USK) – rejestracja na wizyty w ramach NFZ jest możliwa, tylko w przypadku gdy posiadasz skierowanie do mojej poradni od lekarza specjalisty

PODSTAWA

 • podstawowa morfologia krwi z rozmazem,
 • glukoza na czczo, próby wątrobowe (alt, ast)
 • lipidogram pełny (cholesterol całkowity, HDL, LDL oraz trójglicerydy)
 • TSH
 • Elektrolity (K, Na, Ca)
 • stężenie metabolitu witaminy D w postaci 25(OH)D3.

Pamiętaj jednak, że przed badaniem witaminy D, jeśli przyjmujesz suplementy, należy odstawić je na okres kilku dni przed badaniem.

DODATKOWO

 • insulina na czczo
 • fT3, fT4, anty-TPO, anty-Tg

Oczywiście tak, jednak aby nasza współpraca była jak najbardziej efektywna, warto rozważyć je w najbliższym czasie.

Pierwsza wizyta w gabinecie trwa od 60 – 90 minut. Wizyty kontrolne trwają przeciętnie 30 minut.

Cena wizyty w gabinecie zależny jest od wybranego wariantu (sprawdź powyżej), wizyta w USK jest refundowana przez NFZ jednakże wymagane jest skierowane. Płatność w Centrum Medycznym Magnolia jest możliwa zarówno gotówką jak i kartą.

Po pierwszym spotkaniu otrzymasz indywidualne zalecenia żywieniowe. Dieta układana jest przeze mnie indywidualnie na podstawie wszystkich zebranych informacji. Jeśli zdecydujesz się na tę usługę otrzymasz ją na kolejnej wizycie lub mailem w ciągu 7 dni roboczych.

PORADNIA CHORÓB METABOLICZNYCH

USK we Wrocławiu

W sprawie umówienia wizyty w przychodni USK niezbędne jest skierowanie. Szczegółów można dowiedzieć się pod numerem telefonu rejestracji. Konsultacje są refundowane przez NFZ.

Borowska 213, Wrocław

71 733 16 00