fbpx

DIETA

Szczęśliwe Jelita

Schemat dążenia do szczęścia Twoich jelit został oparty o unikatową zasadę 4R.

Ciągły dyskomfort, naprzemienne biegunki i zaparcia. Uciążliwe wzdęcia i problematyczne wizyty w toalecie. Jeśli, któryś z tych objawów dotyczy także Ciebie – wybierz tę dietę opartą o formułę low FODMAP i GAPS.

Nasze jelita są źródłem i podstawą odporności i naszego dobrego samopoczucia. Naturalny stan równowagi mikrobiomu zostaje często naruszony przez stres, antybiotyki i przetworzoną żywność w diecie, brak snu, alkohol.

Jeśli więc jesteś narażony, na wymienione wyżej czynniki powinieneś rozważyć wprowadzenie diety i uszczęśliwić swoje jelita. Przekonasz się, że to szczęście będzie emanować, ponieważ informacje o samopoczuciu płynące z jelit docierają do ośrodków w naszym mózgu odpowiadających za odczuwanie emocji.

ETAPY

Zasada 4R

REMOVE

USUŃ

Elementy Twojej diety, które zakłócają pracę jelit, diagnozuj przyczynę.

REPLACE

ZASTĄP

To co nie służy, a więc dieta mająca na celu normalizację procesów trawiennych i w szczególności poprawa pracy trzustki i wątroby dzięki zamianie na pożądane produkty spożywcze.

REINOCULATE

UZUPEŁNIJ

Florę bakteryjną jelit czyli wdrożenie probiotykoterapii oraz dieta prebiotyczna wspomagająca zasiedlenie jelit pożądanymi szczepami bakterii “prozdrowotnymi”.

REPAIR

NAPRAW

Zaburzone wcześniej procesy czyli etap pełnej regeneracji i odnowy Twoich jelit.

Zacznij już dziś

W kilka minut otrzymasz autorski plan żywieniowy dopasowany do Twojego zapotrzebowania kalorycznego oraz preferencji. Nie czekaj, zacznij zdrowieć już teraz.

Wybierz swój wariant kaloryczny

Oblicz swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne .